:o) Zajímační...

19. prosince 2007 v 21:34 | :o) Vaše Kitička /případné vzkazíky šoupněte do vzkazníčku ;o) |  :o) Aktualitky ze života
23.března 1994 vyšetřovatel ohledal tělo Ronalda Opuse a konstatoval smrt. Jako příčinu uvedl střelu z kulovnice, která prošla přímo jeho hlavou. Pan Opus skočil ze střechy desetipatrové budovy s úmyslem spáchat sebevraždu. Tento úmysl potvrzuje i dopis na rozloučenou, který zanechal… Když byl ale v pádu na úrovni devátého patra, byl zabit výstřelem z kulovnice.
Ani střelec a ani Ronald nevěděli, že kolem celé budovy byla v úrovni osmého patra nainstalována záchranná síť, jako bezpečnostní opatření, jelikož na střeše budovy byly prováděny opravářské práce. A tak by Ronald Opus nebyl schopen ukončit život tím způsobem, který původně zamýšlel. Podle definice, sebevražda zůstane sebevraždou i přes to, že mechanismus, kterým byla nakonec provedena, je zcela odlišný od původního záměru - zkonstatoval vyšetřovatel.
Je tu ale háček. Pan Opus byl sice zastřelen na cestě k zamýšlené smrti o několik vteřin dříve, ale pravděpodobně by neuspěl díky síti, která je natažená kolem budovy. Tenhle fakt tedy vedl vyšetřovatele spíše k domněnce, že případ bude posuzován jako vražda. Pokoj v devátém patře, kde padl onen osudný vystřel, je obýván starším mužem a jeho manželkou. Při dost ostré hádce muž na manželku vytáhl kulovnici... Hádka se stupňovala a muž se nakonec natolik rozzuřil že zmáčkl kohoutek... Totálně minul manželku, zato však skrze otevřené okno střelil do hlavy kolem právě prolétajícího pana Opuse.
Když někdo zamýšlí zastřelit objekt A a při tomhle pokusu zastřelí objekt B, je mu většinou připsána vina za zabití objektu B. Když došlo ke konfrontaci a k obvinění ze zabití, starý muž i jeho žena byli zcela jednotní. Oba tvrdili, že si mysleli, že zbraň není nabitá. Muž řekl, že se jedná o starý zvyk ohrožovat jeho ženu nenabitou kulovnicí, a že neměl naprosto v úmyslu ji zastřelit! Z tohoto úhlu pohledu vypadá zabití pana Opuse jako nehoda - právě proto, že zbraň byla nešťastnou náhodou nabitá.
Při vyšetřování ale byla vyslechnuta svědkyně, která potvrdila, že viděla syna obou starších manželů nabíjet zbraň asi šest týdnů před tragickou událostí. Stará paní totiž přestala synovi dávat peníze a on, jelikož samozřejmě věděl o zvyku svého otce vytahovat při hádce zbraň, kulovnici naládoval a předpokládal, že otec matku při další hádce zastřelí.Případ se tímto opět stává zabitím, tentokrát je ovšem obviněným syn obou starých manželů. Případ má ovšem znamenitou pointu. Synem obou manželů nebyl nikdo jiný než Ronald Opus. Byl natolik rozhozen, že se mu nepodařilo naaranžovat zabití jeho matky, že se rozhodl skončit se svým životem skokem z desetipatrové budovy dne 23.března. Zbytek už znáte.
Takže syn vlastně zabil sám sebe. Koroner uzavřel celý spis jako sebevraždu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama